Mary Xmas (maryxmas) wrote in lenta_ua,
Mary Xmas
maryxmas
lenta_ua

Руссо мафіозо, як новий-старий архетип Голівуду

Originally posted by d_i_a_s at Руссо мафіозо, як новий-старий архетип Голівуду
Після розвалу Радянського Союзу росіян (яких у вісімдесяті бойко мочили всі голлівудські зірки від Рембо до Рокі) потроху починають заміняти на посту головних злочинців спочатку міжнародна мафія, потім араби, і, кінець кінцем, «внутрішній ворог» - свої, що переметнулися на бік темряви. У другій половині 90-х та у 2000-их російської мафії (та й загалом «поганих росіян») на голлівудському екрані стає майже не видно. Один з небагатьох прикладів другої половини 2000-их – «Східні обіцянки» з Вігго Мортенсеном – моду на «vorov v zakone» не повернув, хоча, можливо і запустив певні процеси, що визріли найближчими роками.

Лише з початком нового десятиліття Філіп Нойз – що давно полюбляє сувору естетику кацапстану – неочікувано відновив моду на поганих росіян з доволі невиразною стрічкою «Сол» (Ос – ето палка, на которий земля держіцца, а болшой полосатий мух – ето шмєл), де смертоносна Анджеліна Джолі заплуталась в собі на півдороги між кацапом та людиною. В 2012 Том Круз зіграв Джека Річера, що боровся з російським мафіозі, який відкусив собі пальці. В 2013 вийшла найєбанутіша частина «Міцного горішка» - п’ята, де Брюс Уілліс допомагав своєму синові вбити одного росіянина, щоб врятувати іншого росіянина, якого, врешті решт, також довелося вбивати, бо кацапів, як відомо, не можна залишати в живих.

І в 2014 Голівуд прорвало вже по-справжньому.

Рік почався з нудного та беззубого «Джека Райана», де російська політична еліта, міцно інтегрована з мафією, намагається завалити економіку США (продовжуючи лінію «Міцного горішка», події фільму розгортаються в Москвабаді, що балів йому не додає).
«Найрозшукуваніша людина», де дія відбувається в Гамбурзі і боротьба йде з арабами, тим не менш, доволі ярко розкриває тему російських генералів, що ґвалтували та вбивали мирних чеченців.
Продовжує тему убога «Людина листопада» з Пірсом Броснаном – тут російський єнєрал, що ґвалтував бійців чеченського спротиву – практично головний противник колишнього Джеймса Бонда.
У «Прогулянки серед могил» російський мафіозі присутній, хоча і в якості жертви – згадую просто для галочки.

І у другій половині року справжній дощ. Три поспіль (!) кримінальних бойовика, де хтоничні сили уособлює російська мафія – «Праведник», «Джон Уик» та третя «Заручниця».
Росіяни зображені однаково – наджорстокі, безглуздо показушні створіння, водка-матрьошка-балалайка, зататуйовані з ніг до голови (особливо американців вражають татуювання кистей рук та пальців), що служили колись в spetsnaze, і з тих пір вбивають та вбивають, доки їх не зупиниш. Зупинити їх можна єдиним чином – дати по зубам так, щоб не вижив ніхто, що браві американські герої і роблять на потіху публіці.
photo_1
Враження таке, що інших поганих хлопців в світі просто не залишилось. Ні арабів, ні північних корейців (всієї харизми Кім Чен Ина вистачає тільки на тупувату сортирну комедію), ні китайських тріад. Навіть мексиканські картелі відійшли в бік, соромливо пропустивши росіян вперед. Тільки vory-v-zakone, тільки хардкор.
image
Намагаючись зрозуміти причини такого сплеску народної любові на татуйованих урок, спершу хапаєшся за думку про сучасну політичну ситуацію. Але згодом розумієш, що більшість цих фільмов були в пайплайні з 2013, бо навіть з 2012 року, а половина з них загалом поставлена по книжкам, старим серіалам та коміксам. Ні, це не реакція на кримнаш (лише наступного року, якщо кацапи не скинуть на нас єдрьону бонбу, ми побачимо голівудський ефект Чуркіна-Фасо). Я думаю, це щось в ноосфері, десь в колективної підсвідомості спрацювало, однозначно вказавши всім голлівудських сценаристам, де зараз знаходиться мордор.

Бо він І СПРАВДІ ТАМ ЗНАХОДИТЬСЯ.

Росіяни зазвичай сміються над розвісистою журавлиною в американському зображенні кацапів, і за цим сміхом не встигли помітити, як Росія буквально перетворилася на пародію сама на себе. Пам’ятаєте цей момент протягом Майдану рік назад, коли хтось написав у фейсбуці: «Це прес-релізи МВС, чи новини з сайту UA-REVIEW?» Коли реальність стає дивніше та вичурніше за будь-які бульварні потєшкі. Водка-матрьошка-балалайка, ха. А що, хіба не так? Хіба в Кацапстані не п’ють водку, при чому всі і весь час? Хіба матрьошок в Росії немає? Або балалайок? Лубок втратив свою функцію лубка, коли саме життя починає маскуватися під нього, коли населення цілої країни відмовляється приймати іншу реальність, крім тієї, яка зображена в вичурних фантазіях вузького прошарку правлячої еліти, що не має власної уяви – і підміняє її лубочними картинками.
Якби рік тому в США зняли фільм про те, як КГБ арештовує мати сімох дітей, що годує грудьми, за вигаданим звинуваченням у державній зраді, всі росіяни сміялись би над цим фільмом, називаючи це журавлиною. А якби американці зняли кіно про російського солдата, що вбив в Арменії велику сім’ю, включно із немовлям – а потім його оголосили б олігофреном? Та що там, я пам’ятаю, як після грузинської війни 2008-го я говорив, що Україна наступна, я росіяни сміялись наді мною, ніби я недалекий хохол, та верзу нісенітниці. Подивіться на російське телебачення, російських дипломатів, російських законодавців. Подивіться на російський народ. Хіба його можна зараз висміяти? Хіба можна його зобразити більш спотвореним, ніж він є?
Лубочні урки, розмальовані татуюванням – це не спотворення зображення росіян в кривому дзеркалі американського кінопрому. Це і є росіяни. Неча пеняти на дзеркало, коли кримваш. Росіяни – орки, а Росія – це простір абсолютного зла, в яку б тогу вона не рядилась. Це Мордор. Так, більшість росіян не погодяться з цим твердженням, але хіба погодились би орки (ну ті, справжні, толкієнівські) з твердженням, що вони орки? Як з їхньої, орочної сторони виглядає вся історія середизем’я (особливо враховуючи той факт, що Саурон повністю котролює телебачення Мордору)? Згодні з цим росіяни, або ні – цей факт сьогодні є імпліцитною даністю у колективній підсвідомості нормальних людей.
10896882_651012008341367_789576294191822423_n
Сподіваюсь, що після усвідомлення американцями цієї істини військова допомога відважним хохлохобітам також не змусить себе чекати. А якщо ні – то й хуй з ним. Самі впораємось.

Так, пішов я зброю чистити.
А ви не скучайте. Можете поки подивитись якийсь бойовичок.

Завжди ваш,
Дядька Дімка.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments